Логін:
Пароль:

  Будьласка, вкажіть адресу електронної пошти, на яку була здійснена реєстрація ...

e-mail:

Новини

Довідки про заборгованість по комунальних платежах


Для встановлення лічильника на водопостачання, оформлення матеріальної допомоги чи для вирішення будь-яких інших питань мешканці багатоквартирних будинків звертаються в абонентські служби ТОВ “Абонент ХХІ” для отримання довідки про склад сім’ї чи про заборгованість по комунальним послугам. Останнім часом трапляються випадки підробки довідок з метою приховати наявну заборгованість по комунальним платежам, наприклад продавцем при купівлі-продажу квартири. Спробуємо розібратись, хто у цьому винен.

ТОВ “Абонент ХХІ” надає довідки про склад сім’ї та наявність/відсутність заборгованості з комунальних платежів за заявами абонентів згідно форми, встановленої виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради. Довідка формується в автоматичному режимі, використовуючи наявну інформацію з бази даних нарахувань/оплат комунальних платежів. В довідці зазначається номер особового рахунку, дата, час формування довідки, прізвище фахівця абонентської служби, який виготовив і підписав довідку. Довідка має унікальний цифровий підпис. Повні архівні дані про всі довідки, видані фахівцями ТОВ “Абонент ХХІ” зберігається в Єдиній базі даних, яка є власністю підприємства. В будь-який час можливо перевірити у повному обсязі дані по факту видачі довідки. Тобто, можливість виготовлення недостовірної довідки про наявність/відсутність заборгованості з комунальних платежів повністю виключена. Щоб приховати від покупця наявний борг по квартирі продавець може піти на обман і підробити довідку ТОВ “Абонент ХХІ”. Кожного разу при виявлені невідповідності даних в довідках ТОВ “Абонент ХХІ” про відсутність/наявність заборгованості по комунальним платежам причиною є підробка довідки як правило продавцем квартири, а інколи і покупцем квартири, з метою позбавитись обов’язку погасити борг.

Покупець нерухомого майна, помилково вважає, що саме нотаріус відповідає за юридичну сторону транзакції із купівлі - продажу нерухомого майна і має перевіряти всі документи та застерегти покупця від будь-якого обману. Нотаріус – це публічна особа, на яку покладено функцію із посвідчення юридичних фактів ( в тому числі посвідчення договору купівлі продажу нерухомого майна). Нотаріус не забезпечує інтересів покупця, він лише перевіряє правоустановчі документи на квартиру і формально (лише вказує у договорі) роз’яснює покупцю і продавцю його права, підстави визнання договору недійсним, тощо.

На які тільки хитрощі не йдуть шахраї: підробляють довідку за допомогою комп’ютерної графіки та кольорового принтеру. На жаль, такі випадки в умовах зростання криміногенної ситуації не поодинокі. За підробку документів передбачена кримінальна відповідальність. По кожному випадку підробки довідок можливе ініціювання подачі відповідних заяв в правоохоронні органи з метою відкриття кримінальної справи по факту шахрайства (ст. 190 ККУ) чи підроблення документів (ст. 358 ККУ).

Захистити себе від подібних підробок пересіченому громадянину досить важко, але всеж можливо. Насамперед, покупець має пересвідчитись в достовірності довідок про стан розрахунків по комунальним послугам, які надає продавець для укладання угоди. Для цього довідку напередодні майбутньої нотаріальної угоди можна пред’явити в організацію, яка її видала та пересвідчитись в достовірності даних. Або бути присутнім в абонентській службі в момент отримання довідки Продавцем. Другий варіант надає більше переваг майбутньому власнику квартири: в присутності продавця (власника квартири) покупець може поставити фахівцю абонентської служби будь-які запитання щодо квартири і отримати усну інформацію та уточнити наявні дані (чи дійсно всі особи зняті з реєстрації з житлоплощі, яку він збирається придбати, чи не існує старих боргів перед підприємствами, які раніше надавали комунальні послуги). За відсутності власника приміщення (продавця) таку інформацію покупцю не нададуть, враховуючи вимоги Закону України “Про захист персональних даних”.

Для зменшення ризику обману покупців нерухомого майна, враховуючи численні пропозиції мешканців нашого міста, ТОВ “Абонент ХХІ” створено відділ з нерухомості. Головна мета відділу з нерухомості — надавати абонентам повний комплекс якісних послуг з купівлі-продажу квартир без посередників. Також у відділі з нерухомості можна отримати консультацію чи допомогу і з інших питань: приватизація житла, оформлення квартири по спадщині, тощо. Звернення покупця у відділ з нерухомості ТОВ “Абонент ХХІ” - запорука правомірного оформлення документів та правового захисту прав та інтересів покупця.