Логін:
Пароль:

  Будьласка, вкажіть адресу електронної пошти, на яку була здійснена реєстрація ...

e-mail:

Новини

Актуальні проблеми ЖКГ: реструктуризація боргів за послуги ЖКГ

 

У січні 2014р., Кабінет Міністрів України на засіданні схвалив законопроект "Про внесення змін до закону України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію", згідно з яким громадяни отримують можливість реструктуризувати борги за послуги ЖКГ, які утворилися станом на 1 січня 2013 р. Про це повідомила прес-служба віце-прем'єр-міністра.

Реструктуризація заборгованості населення за послуги ЖКГ дозволить людям поступово, протягом до 60 місяців погашати борги комунальникам за умови повної сплати поточних платежів.

"Уряд створює можливості для зменшення боргів населення за комунальні послуги. Зокрема, за 2013 р. борг населення за комунальні послуги зменшився на 5% (з 12,7 млрд грн до 12,1 млрд грн). Вступ в дію цього закону стане ще одним важливим кроком на цьому шляху", - заявив віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.

За його словами, реструктуризація боргів дозволить підняти фінансово-економічний стан комунальних підприємств, які зможуть підвищити обсяги розрахунків за енергоносії та інших платежів. Це, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості комунальних послуг.

Згідно з законопроектом, для реструктуризації заборгованості громадяни мають укласти з підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги, договори про щомісячне рівномірне погашення заборгованості.

На даний час, механізм виконання законопроекту в дію не розроблений. За більш детальною інформацією радимо звертатись до Офіційного порталу Верховної Ради України (http://rada.gov.ua/).